weekly report 41

By | 10/17/2017

FARNDON 10K, 15 Oct.

Gareth Chaloner 31st 39.19 Shaun Partington 467th 61.31

David Millington 62nd 41.19 Debbie Dodd 521st 64.54

Gwyn Roberts 93rd 43.22 Peter Howell 533rd 66.07

Linda Jones 149th 47.19 Nicola Chaloner 544th 66.50

Deb Pugh 164th 47.53 Alexis Baty 582nd 72.13

Karl Moore 217th 50.07 Sandra Jones 583rd 72.24

Anna Moccia 275th 52.22 Wendy Holland 612th 86.22

Shannon Mash 381st 57.26 Paul Holland 613th 86.26

Tony Vesty 385th 57.43 719 finished

CHESTER MARATHON, 8 Oct. CHESTER METRIC 26.2km MARATHON.

Daniel Weston 30th 2.42.04 Darren Rowlands 2nd 1.36.58

Ian James 309th 3.13.37 Paul Samuels 92nd 2.06.51

Richard James 1187th 3.58.42 Jeremy Davies 276th 2.25.29

Shaun Breeze 1498th 4.12.40 Karl Moore 380th 2.33.38

Jacqueline Hislop 1856th 4.32.38 Sarah Wynne 867th 3.33.33

Rob Barber 1876th 4.34.17

Claire Woodfine 2028th 4.45.12

Neil Bull 2034th 4.45.31 KIRKBY 10 MILE, Knowsley, 8 Oct.

Alex Woolfenden 2047th 4.46.09 Richard Westwood 108th 1.21.41

BANGOR 10K / HALF M., 7 Oct. TWEED VALLEY 10K Trail, Peebles, 7 Oct.

10k Sarah Flynn 161st 1.02.36 Paul Holland 90th 1.39.27

Alex Bush (HM) 123rd 1.57.09

Michelle Henderson 232nd 2.28.14

WELSH ATHLETICS/SCHOOLS INDOOR COMB. EVENTS CHAMPS, Cardiff, 7 Oct.

U18B Rhys Jones 7th 2480pts : 60H 9.1 ; 200m 24.99 ; 800m 2.30.86 ; SP 9.12 ; LJ 5.37

NORTH WALES CROSS COUNTRY LEAGUE, Wrexham, 7 Oct.

U11G Seren Evans 9th 7.17 SM Robert J. Miles 101st 38.17

Ella Davis 10th 7.18 Charles Ashley 16th 44.54

U13G Ruby Booth 6th 10.45 Phil Walker 161st 46.50

U13B Ted Bolton 4th 11.27 SW Emma Crowe 6th 23.46

Louis Lermite 9th 12.17 Linda Jones 45th 27.55

Harvey Davis 13th 13.07 Yricka Gardner 88th 32.37

Joe Collins 17th 14.13 Karen Owens 94th 33.36

U15G Eden O’Dea 2nd 11.36 Margaret Docking 96th 34.06

U15B Taylor Williams 10th 16.20 Lisa Collins 104th 37.29

SM Matthew Willis 1st 29.17 Alex Edwards 108th 38.10

Darren Rowlands 11th 31.19 Nicola Chaloner 110th 39.32

Richard Shearer 16th 31.59 M70 Arthur Egan 10th 33.34

Ryan Davis 17th 32.02 Bob Frost 11th 33.56

Gary Norgrove 40th 34.22 John Tipping 13th 42.50

Gareth Chaloner 56th 35.20 Peter Norman 14th 50.38

David Ford 92nd 37.46 Full results at www.northwalesxc.com

FUTURE EVENTS

Sat 21 Oct 10.30am North Wales Junior XC League, Llandudno (Seniors 2.00pm)

Sun 22 10.00am Flintshire 10k & 3k (9.00am), Mold

Sun 22 11.00am Clwydian Hills Fell Race, Cilcain