Weekly Update 48 – 2017

By | 12/07/2017

NORTH WALES JUNIOR XC LEAGUE, Bangor, 2 Dec.

U11G  Ella Davis                    7th        10.00

U13B  Ted Bolton                  5th        14.55

Harvey Davis              8th        15.39

Ioan Oldfield              9th        15.43

U15G  Sioned Cordiner          1st        14.47

Eden O’Dea                2nd        15.06

 

BORDER ROAD LEAGUE, Birkenhead, 3rd Dec.

SM      Daniel Weston             6th        29.55               SW      Emma Crowe              1st        33.08

Ryan Davis                  8th        30.06                           Anna Moccia               66th      44.18

Mike Robbins              82nd      34.13                           Yricka Gardner           96th      47.51

David Millington        111th     35.35                           Claire Woodfine          113th    51.17

David Ford                 120th    35.54                           Alex Edwards             120th    57.33

Robert Jones               130th    36.21                           Sandra Jones               123rd    63.34

Gwyn Roberts             152nd    37.19

Richard Westwood     216th    41.22

Karl Moore                  220th    41.42

Alan French                221st    41.50                           Mens team      7th Div 1 (10 to score)

Craig Heard                237th    43.56                           Womens team 5th Div 2 (3 to score)

David C Jones             240th    44.06

Charles Ashley            245th    44.37                           Great team efforts!!

Alex Woolfenden        261st    48.56

 

ERDDIG PARKRUN, 2 Dec.                                  WEPRE PARKRUN, 2 Dec.

Billy Brown                20th      23.53*                         Mike Robbins              12th      23.29

Karl Moore                  28th      24.39

Phoebe Norfolk           35th      25.01*                         DASH IN THE DARK, Llandegla, 1 Dec.

Shaun Breeze              41st      25.28                           Ifan Oldfield               3rd        26.48

Neil Bull                      43rd      25.47                           Ian Atkinson               32nd      33.53

Grace Meredith           47th      26.25                           Shaun Breeze              45th      36.10

Phil Walker                  50th      24.45                           Yricka Gardner           68th      41.23

Alex Woolfenden        78th      28.46                           Karen Owens              77th      42.42

Amanda Neal              107th    32.57                           Emma Richards           87th      47.19

Mia Williams               115th    33.31                           Peter Norman              102nd    68.00

Peter Norman              166th    42.14

 

FUTURE EVENTS

Sat   9  Dec     12noon            Welsh Inter Region XC Champs, Brecon

Sun 10             10.45am          Telford 10k

Sat  16             12noon            North Staffs XC League, Stoke ST4 2DF